Objevování Ameriky

31.7.2016

Nedělení den byl věnován Americe. Počasí se tvářilo všelijak, a tak se raději soutěžilo a vyrábělo pouze v areálu RCSmečno, abychom předešli případnému zmoknutí. Zahrada s altánkem a jídelna byly naprosto vyhovujícím prostředím.

 


Dopoledne si děti vyslechly povídání o indiánech a po jejich vzoru vyráběly lapače snů -vynálezu, který údajně zachytí špatné sny.

Odpoledne se soutěžilo. Skvělá party-hra - na kapitána Titanicu. Do plovoucího kelímku soupeři střídavě vhazují mince různé hodnoty. Prohrává ten, po jehož příhozu se kelímek potopí.

 

 

 

Dále se vyráběly pomocí ubrouskové techniky létající balony. Díky šikovným sponzorským ručkám do nich přibyli i háčkovaní medvědí pasažéři. Pasažéra si každý musel ovšem najít. Ukrývali se  na nejrůznějších místech - v síti fotbalové branky, na starém ořechu, v truhlíku s muškáty, za stěračem auta... medvěd, kam se podíváš. Naštěstí byli všichni pasažéři nalezeni a usazeni do košů pod balonem.Amerika objevena, lapače už fungují... vzhůru dodalšího dne! ;-)